kód: oso131

Paměťové techniky

Časový rozsah:

Jednodenní

Forma výuky:

Prezenční kurz

Lektor:

Mgr. Jitka Štádlerová
Vystudovala bohemistiku a společenské vědy na PdF MU (1994) v Brně. Od té doby se věnuje vzdělávání všech věkových kategorií se zaměřením na vzdělávání dospělých v oblasti managementu, komunikace, aktivního životního stylu a rozvoje lidského potenciálu. Od r. 2000 působila jako manažer projektů, kouč a interní trenér u významných finančních společností - Generali Pojišťovna a RSTS. Od r. 2011 pracuje jako nezávislý lektor, trenér a kouč. Zaměřuje se především na komunikační, prezentační a manažerské dovednosti, stres a time management, písemná komunikace, lektorské dovednosti, mozkový jogging a další

Anotace:

Existují jednoduché techniky, kterými si můžeme zapamatovat cokoliv, co si zapamatovat chceme.  Tyto techniky, byly dokonce považované za tajné, my se však pomocí nich naučíme, jak nám  fakta zůstanou v paměti.
Účastníci dostanou „návod“ na sestavení si vlastních mnemotechnických pomůcek využitelných v běžném životě. Vyzkouší si metody Loci a její aplikace do pracovního života. Osvojí si tipy a techniky na to, jak si zapamatovat čísla. Postup, jak využívat znalosti toho, jak si lidé pamatují při prezentaci. Naučíte se zapamatovat si svoje číslo účtu či jakékoliv jiné číslo, které v životě potřebujete.
Získáte návod, jak využít principů paměti při předávání informací tak, aby si je lidé skutečně pamatovali. Naučíte se, který den v roce je který den v týdnu (v aktuálním roce).

Program:

  • Jak funguje paměť – základní principy
  • Mnemotechniky – jak na ně
  • Akrostika a akronyma
  • Metoda Loci a její využití v praktickém životě
  • Jak si lidé pamatují?
  • Test na krátkodobou paměť
  • Techniky na zapamatování si čísel
  • Kalendář na rok – spojení logiky a obraznosti

 

Místo konání:

Vysoká škola finanční a správní, a.s.
Estonská 500/3
101 00  Praha 10

Mapa on-line

Cena:

3 360 Kč bez DPH (4 066 Kč s DPH)

Informace poskytuje:

Bc. Kateřina Šindlerová
tel: (+420 ) 255 785 726, mob: (+420) 778 429 803
e-mail: katerina.sindlerova@vsfs.cz

Termíny:

11.11.2021

Nabízené termíny