kód: oso171

Obchodní rétorika – jak začít rozhovor a získat přátele mezi klienty

Časový rozsah:

1/2denní

Forma výuky:

Online kurz

Lektor:

Daniel Šmíd
Profesionální lektor moderní etikety, firemní kultury, korektního chování, oblékání na úrovni, tvorby osobního stylu a firemní image. To, o čem přednáší, žije. Vede přednášky, workshopy a semináře etikety po celé ČR, na Slovensku a v Rakousku v českém i německém jazyce. Přednáší vlastní zkušenosti z obchodní praxe ze zahraničí i domácího trhu, čerpá inspiraci z různých zdrojů a oborů. Informace a návody předává jednoduše a tak, aby byly okamžitě použitelné ve vašem životě i pracovní praxi.

Anotace:

Na kurzu se dozvíte, jak snadno překonat ostýchavost, stydlivost a nejistotu někoho oslovit. Jak učinit první krok a jít přímo k tomu, kdo vás zajímá. Kterou větou vhodně začít rozhovor s úplně cizím člověkem či známou osobností. Jakými slovy v žádném případě nezačínat a na co se nikdy neptat. Jak setkání s cizími lidmi přetavit v obchodní nebo osobní úspěch. Dostanete spousty námětů, inspirací a nápadů, jak vést zajímavý rozhovor. Naučíte se, jak ze společenských akcí či firemních eventů odcházet s novými kontakty. Jak převzít iniciativu a v případě nutnosti hovor a setkání ukončit. Jak trénovat vlastní smysl pro důvtip a osobní styl konverzace. Proč není vhodné být sběračem vizitek, ale tvůrcem obchodních přátelství. Jak si říct o objednávku, radu, pomoc nebo zaplacení faktury.
Kurz je určen všem, kteří si nejsou úplně jistí v obchodním rozhovoru s ostatními. Je vhodný pro ostýchavé, nesmělé a (ne)přirozeně bojácné, aby se naučili jednoduché techniky, jak namísto tlaku na nabídku a objednávku klást správné otázky. Inspiraci v kurzu naleznou také ti, kteří se setkávají s lidmi, ale neví, o čem a jak mluvit. Kurz obsahuje rétorická cvičení a je určen ženám i mužům, kterým záleží na kultivovaném projevu v souladu s kulturou firmy. Po absolvování kurzu získáte sebejistotu v rozhovorech s lidmi. Lépe tak s nimi můžete budovat vztah.

Program:

 

 • Jak být vnímavý a rozpoznat, kdy je vhodné k někomu přistoupit a oslovit ho.
 • Náměty, jak přirozeně začít mluvit s kýmkoli a bez strachu.
 • Jak ovládnout ostýchavost a vytvářet tím osobní marketing a vlastní brand.
 • Co říkat, která témata jsou vhodná, která méně a co jsou tabu.
 • Jak udržet konverzaci v klidném proudu, jak nedrmolit a nebleptat.
 • Návrhy pro lepší konverzaci. Rychlost, gramatika a vyšší rétorika.
 • Jak odejít? Přirozené uzavření rozhovoru nebo změna tématu.
 • Jak posunout obchodní konverzaci na brilantní úroveň.
 • Překonávání komunikačních omylů a záměrných faulů.
 • Čím rozpoznat slovní manipulaci a jak citlivě použít kontramanipulaci.
 • Jak udržet přátele, vyjadřovat zájem a říct si o schůzku, radu nebo objednávku.

Cena:

2 150 Kč bez DPH (2 602 Kč s DPH)

Informace poskytuje:

Bc. Kateřina Šindlerová
tel: (+420 ) 255 785 726, mob: (+420) 778 429 803
e-mail: katerina.sindlerova@vsfs.cz

Termíny:

15.12.2021

Nabízené termíny
15.12.2021
(15:00 - 17:00)