kód: sw18

MS Excel - Práce s rozsáhlými tabulkami - Novinka

Časový rozsah:

1/2denní

Forma výuky:

Cvičení

Lektor:

Jarmila Helmanová
Vystudovala Matematicko-fyzikální fakultu University Karlovy v Praze, obor učitelství matematiky a deskriptivní geometrie pro střední školy. Kromě matematiky začala zabývat i výukou práce s počítači. Vede kurzy pro pracovníky firem i učitele základních a středních škol (základní obsluha, MS Word, MS Excel, MS PowerPoint, MS Access, MS Project, práci s grafikou a digitální fotografií, typografické úpravy textu). Je také autorkou e-learningových kurzů (MS Word, MS Access, Manažerská komunikace - obchodní korespondence - norma pro úpravy dokumentů, šablony, hromadná korespondence, MS Project - tento kurz byl oceněn Cenou společnosti Microsoft).

Anotace:

Účastníci kurzu se podrobně seznámí s podmíněným formátováním, které jim umožní získat rychlý přehled o údajích v rozsáhlé tabulce. Naučí se používat vyhledávací funkce, které pomáhají zejména při práci s rozsáhlými tabulkami. Pomocí nich můžeme doplňovat automaticky hodnoty z jiných tabulek. Tím si nejen ušetříme práci, ale eliminujeme i možné chyby, které by vznikly při přepisu údajů.

Budeme se zabývat kriteriálními tabulkami, které slouží k pokročilému nastavením filtru. Bez problémů můžeme nastavovat libovolnou podmínku používající logické operátory „nebo“ a „a“.

Program:

  • Podmíněné formátování (Víte, že lze označovat celé řádky či sloupce odpovídající požadovaným kritériím?)
  • Vyhledávací funkce
  • Kriteriální tabulky, rozšířený filtr
  • Kopírování na místo mimo filtrovanou tabulku
  • Přehledy, souhrny. Nástroje pro zpřehlednění tabulek či získání rychlého přehledu podle kategorií.
  • Funkce pro výpočty podmínkami (Umožňují vybírat pro výpočet z daného souboru dat pouze ta, která odpovídají jedné či více podmínkám.)
  • Databázové funkce

Místo konání:

Vysoká škola finanční a správní, a.s.
Estonská 500/3
101 00  Praha 10

Mapa on-line

Cena:

3 360 Kč bez DPH (4 066 Kč s DPH)

Informace poskytuje:

Ing. Jitka Kaštánková
tel.: (+420) 604 968 283
e-mail: jitka.kastankova@vsfs.cz

Termíny:

13.11.2020

Nabízené termíny
13.11.2020
(9:00 - cca 15:00)