Další kurzy z výběru (65):
kód: sw18

MS Excel - Práce s rozsáhlými tabulkami

Časový rozsah:

Jednodenní

Forma výuky:

Online/prezenční kurz

Lektor:

Jarmila Helmanová
Vystudovala Matematicko-fyzikální fakultu University Karlovy v Praze, obor učitelství matematiky a deskriptivní geometrie pro střední školy. Kromě matematiky začala zabývat i výukou práce s počítači. Vede kurzy pro pracovníky firem i učitele základních a středních škol (základní obsluha, MS Word, MS Excel, MS PowerPoint, MS Access, MS Project, práci s grafikou a digitální fotografií, typografické úpravy textu). Je také autorkou e-learningových kurzů (MS Word, MS Access, Manažerská komunikace - obchodní korespondence - norma pro úpravy dokumentů, šablony, hromadná korespondence, MS Project - tento kurz byl oceněn Cenou společnosti Microsoft).

Anotace:

Účastníci kurzu se podrobně seznámí s podmíněným formátováním, které jim umožní získat rychlý přehled o údajích v rozsáhlé tabulce. Naučí se používat vyhledávací funkce, které pomáhají zejména při práci s rozsáhlými tabulkami. Pomocí nich můžeme doplňovat automaticky hodnoty z jiných tabulek. Tím si nejen ušetříme práci, ale eliminujeme i možné chyby, které by vznikly při přepisu údajů.

Budeme se zabývat kriteriálními tabulkami, které slouží k pokročilému nastavením filtru. Bez problémů můžeme nastavovat libovolnou podmínku používající logické operátory „nebo“ a „a“.

Program:

  • Podmíněné formátování (Víte, že lze označovat celé řádky či sloupce odpovídající požadovaným kritériím?)
  • Vyhledávací funkce
  • Kriteriální tabulky, rozšířený filtr
  • Kopírování na místo mimo filtrovanou tabulku
  • Přehledy, souhrny. Nástroje pro zpřehlednění tabulek či získání rychlého přehledu podle kategorií.
  • Funkce pro výpočty podmínkami (Umožňují vybírat pro výpočet z daného souboru dat pouze ta, která odpovídají jedné či více podmínkám.)
  • Databázové funkce

Místo konání:

Vysoká škola finanční a správní, a.s.
Estonská 500/3
101 00  Praha 10

Mapa on-line

Cena:

2 550 Kč bez DPH (3 086 Kč s DPH)

Informace poskytuje:

Mgr. Petra Valdésová
petra.valdesova@vsfs.cz
T: 255 785 726 ǀ M: 724 130 028

Termíny:

23.09.2021

Nabízené termíny
23.09.2021
(9:00 - 15:00)