Orientační běh bankou - 12. ročník

21.02.2018

Dne 19.2.2018 připravili studenti Střední odborné školy – Bankovní akademie pro své budoucí spolužáky již 12. ročník soutěže Orientační běh bankou. Cílem této soutěže bylo přiblížit žákům 9. tříd základních škol obsah studia v oboru Bankovnictví – pojišťovnictví.

Celá soutěž začala uvítáním ředitele fiktivní banky  Banka Akademia  Šimonem Rothem. Studenti pomohli soutěžícím vyplnit Smlouvu o zřízení a vedení fiktivního účtu ve fiktivní měně a poté soutěžící vyrazili vstříc  bankovním dobrodružstvím. Postupovali podle pokynů, hledali jednotlivá stanoviště a plnili úkoly. Každý splněný úkol jim přinesl odměnu v podobě fiktivních peněz, které si soutěžící odnášeli do banky na své účty. Vítězem se mohl stál ale pouze jeden. Nejvíce fiktivních peněz se podařilo získat týmu ze ZŠ U Vršovického nádraží.

Radost z vydělaných peněz hatili soutěžícím neúprosní zloději, kteří je nejednou obrali o výdělek. Snad si vzali ponaučení a příště už si nebudou peníze schovávat v ponožkách, ale budou si je ukládat v bance.