Terapie sdílením

Terapie sdílením

29.03.2022

Terapie sdílením

V úterý 22. března 2022 se v aule naší školy konala pro starší studenty gymnázia a pro studenty SOŠ přednáška s názvem Terapie sdílením. Akci zorganizoval školní parlament gymnázia. Našimi hosty byli přednášející Ester Geislerová a Honza Vojtko, kteří pro nás připravili nezapomenutelnou přednášku o vztazích, emoční inteligenci, sebeuvědomění a mnohých jiných tématech, která se k životu pojí.
 Pan Vojtko je psychoterapeutem, jenž se převážně věnuje párové a individuální terapii. Paní Geislerová se podílí na organizaci mnoha projektů, mezi které patří i spravování instagramového účtu zvaného Ester & Josefina, kde toto duo uveřejňuje reálné konverzace, které jsou jim zasílané. Cílem je šířit vzdělání a snaha o normalizaci témat, která lidé často ve své komunikaci opomíjejí. 

Přednáška byla adekvátním propojením odborné teorie s praxí, kdy se studenti mnohému přiučili, ale zároveň se i zasmáli a těšili se z vytvořené atmosféry. Setkání bylo zakončeno otevřenou debatou, při které účastníci mohli klást různé dotazy. 

Na závěr bych chtěla poděkovat zúčastněným studentům a dvojici přednášejících. Velké poděkováni též patří našim profesorům, kteří umožnili a od začátku až do konce podporovali uskutečnění akce. 

Lucie Kvasničková, studentka 6.A8, členka školního parlamentu

img_3445.jpg img_3447.jpg img_3451.jpg img_3453.jpg img_3458.jpg img_3460.jpg img_3464.jpg